Fakulta aplikovaných věd získala ocenění Fakulta roku

Ocenění Fakulta roku je možné získat každoročně už několik let. Úplně první impuls k založení této ankety vznikl v roce 2011. Je určena pro studenty, kteří se chtějí podělit o svůj názor na kvalitu a prostředí výuky. V oblasti Technika letos první místo získala Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.

Projekt Fakulta roku se zaměřuje dohromady na sedmnáct vzdělávacích oblastí. Mezi ně patří i technika, ve které mezi dalšími třiceti fakultami soutěžila Fakulta aplikovaných věd ZČU. Nyní už o Fakultě aplikovaných věd víme, že je s indexem 91,5 na vrcholu celého žebříčku.

V posledních letech se v médiích objevovaly různé žebříčky poukazující na kvalitu univerzit. S cílem sjednotit pro budoucí vysokoškolské studenty dosavadní přehled přišel projekt Fakulta roku. Do té doby v získaných výsledcích chyběly pohledy aktuálních studentů, či absolventů. V anketě Fakulta roku mají tak možnost hlasovat pouze aktuální studenti daných fakult nebo jejich čerství absolventi. Díky jejich zpětné vazbě se daří odhalovat aktuální situaci výuky, která může být pro uchazeče zásadním prvkem pro jejich budoucí rozhodnutí.

Hlasování pro akademický rok 2018/2019 bylo navíc výjimečné v tom, že bylo zaměřeno na zpětnou vazbu opravdu čerstvých absolventů, kteří své studium dokončili v posledních 24 měsících. Letos navíc hlasování probíhalo pomocí chatbota na Facebooku. Studenti a absolventi tak odpovídali celkem na dvacet otázek a na další čtyři doplňující. Jejich odpovědi mohly být díky chatbotovi rychle zpracovány.

Fakulta aplikovaných věd za udělené ocenění velice děkuje všem svým studentům a absolventům, kteří pro ni hlasovali!

11.12.19
  • Fakulta_roku