Přejít k obsahu

Ing. Josef Kohout, Ph.D. obdržel cenu MŠMT

V listopadu 2006 získal Josef Kohout za své úspěchy a vědeckou činnost na Katedře informatiky a výpočetní techniky Cenu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy ve studijním programu.

Vedle výjimečně dobře hodnocené disertační práce na téma Delaunay Triangulation in Parallel and Distributed Environment, publikoval ing. Kohout čtyři články v prestižních mezinárodních vědeckých časopisech v nakladatelství Springer a Elsevier a devět příspěvků na odborných konferencích. Získal 3. cenu v soutěži nejlepších článků v rámci mezinárodní studentské konference CESCG. Podílel se také na řešení čtyř národních projektů a tří projektů s mezinárodní účastí.p>

Významné publikace z poslední doby:

  • Kohout J, Varnuška M., Kolingerová I.: Surface Reconstruction from Large Point Clouds Using Virtual Shared Memory Manager (Proceeding of Computational Science and Its Applications - ICCSA 2006, May 8-12 2006, Glasgow, UK, pp. 71-80, 2006)
  • Kohout J., Kolingeorvá I., Žára J.: Parallel Delaunay Triangulation in E2 and E3 for Computers with Shared Memory (Parallel computing 2005, Elsevier, North-Holland; 31(5):491-522)

Patička